• Kesir Mühendislik

  • Gücümüzü aldığımız Türk ekonomisine, katma değer sağlamayı hedef alırız.

  • Daima "en iyi" olmak, vazgeçilmez hedefimizdir.

  • En önemli birikimimiz, insan kaynağımızdır.

  • Hedefimiz, sürdürülebilir gelişim için kaynak yaratmaktır.

  • Müşterilerimiz için katma değer yaratmak, ihtiyaç ve taleplerine göre kalite ve istikrarla karşılık vermek önceliğimizdir.

  • Etik değerler ve dürüst çalışma ilkelerine uymak vazgeçilmez düsturumuzdur.

plc-panolari-otomasyon-panosu-dagitim-panosu-adp-pano-kompanzasyon-pano-elektrik-pano-imalati-kompanze-panosu-röle-panosu.jpg

Generatör Koruma Röle Panoları

Röle panosu tipinde olup üretim santrallerinde generatör kesicilerini arıza anında açtırarak korumasını sağlayan (aşırı akım, diferansiyel koruma vb.) koruma panolarıdır

RÖLE PANOSUNUN SİSTEMİMİZ İÇİN ÖNEMİ NEDİR?

Kompleks yapılar üstündeki kontrolümüzü artırmak için uygulamaya alınan elektriksel sistemlerin toplamıdır. Günümüzde bir hayli gelişmiş olan bu paneller firmamız tarafından üretilip müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Güvenilirlik kavramı bizim için son derece önemli olup panolarımızda CE, TSE ve TÜRKAK onayı ile yerine getirmekteyiz. Elektrik Panoları, iş güvenliği, işçi sağlığı ve iş sürecinin kesintisinin kaybı yaşanmadan sorunsuz şekilde sürdürülebilmesi için sistemimizde büyük önem ve yer sahibidir.

Elektrik Panosu Nedir?

Elektrik Panosu, elektriğin tesisat veya binada bulunan sistemlere dağıtım ve iletim aşamalarında kullanılan şalt malzemeleri ve kabloların bir arada kullanıldığı kabindir.

Elektrik Panosu içerisinde bulunan; reaktif elektrik sayacı, aktif elektrik sayacı , elektrik baraları, güç kontaktörleri, kondansatörler, kondansatör kontaktörler, ölçü aletleri regler, voltmetre, ampermetre, güç rölesi, kontrol rölesi, elektrik sigortası, elektrikle çalışan araçların kontrol ve komuta düğmeleri, sinyal lambası, ekran vb. parçalarının hepsinin bağlantısının yapıldığı imalat bölümümüzdür.

KESİR' de Röle Panosu Dizayn ve İmalat

KESİR Mühendislik Pano Bölümü; 2007 yılından itibaren "Alçak Gerilim Anahtarlama ve Kontrol Düzeni" panolarının üretimi alanında müşterilerine geniş çaplı çözümler sunmaya başlamıştır.

Bugün gelinen noktada 20 yılı aşan mühendislik altyapısının da kattığı tecrübeyle özellikle 380/154/33kV gerilim seviyelerinde trafo merkezlerinde (iletim/dağıtım) ve enerji santrallerinde (Hidroelektrik Santraller, Rüzgar Enerji Santralleri, Termik Santraller vb.) kontrol ve koruma, röle, alçak gerilim güç dağıtımı (AC, DC ve Kompanzasyon Pano), sayaçlar, SCADA/Otomasyon ve RTU çözümleri için Teiaş (ITM) ve özel sektörde müşteri şartnamelerine uygun ; aynı zamanda uluslararası standartlara göre tip testlerinden (TSE, IEC) başarıyla geçmiş panoların üretiminde hızlı ve kaliteli işçilik iddiasıyla daha geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir.

Kesir Mühendislik olarak Türkiye' nin sayılı röle panosu, otomasyon panosu, ag pano, og pano, PLC pano, kompanzasyon panosu, elektrik pano imalatı ve pano montajı yapan pano firmalarından biriyiz. İşimizin sırrı kaliteli işçilik, zamanında teslimat, kalite belgelerimiz ve referanslarımızdır.

İmal edilen panoların hem Türkiye hem de yurtdışı ülkelere satışları yapılmaktadır.

Röle Panosunun Sisteminizdeki Önemi Nedir?

İşçi sağlığı ve iş güvenliği bakımından büyük önem taşır. Sistemin çalışma ve işçinin yaşam alanında yüksek performans ve konfor sağlar. Ekipmanlara güvenli bir şekilde çalışma imkanı sağlar. Tesiste, elektrik ile çalışan ekipmanların, kabloların vb. materyallerin dağınık duruşlarını engeller.

Sistemde kullanılan ekipmanların ömrünü uzatır. Oluşabilecek arızalar önleneceği için işletme maliyetlerinde azalma meydana gelir. Oluşabilecek zaman ve üretim kayıpları engellenir. Panonun Periyodik Bakımının Önemi;

Elektrik Pano bakımı oldukça önemlidir. Elektrik panolarının, iş güvenliği, işçi sağlığı ve iş süreçlerinde oluşan sorunlar ile zaman ve kalite sıkıntısına düşmeden sürdürülebilirliğin devam etmesi açısından periyodik bakımlar mutlaka yapılmalıdır.

Elektrik panosu sistemlerin kalbidir. Dolayısıyla sürekli bu alanda uzman kişiler tarafından kontrol altında olmalıdır. Periyodik olarak da ağır bakımlarının aksatılmaması gerekmektedir.

Elektrik sistemindeki eskimiş, yenilenmesi gereken kablo, fan, kontaktör, kondansatör, sigorta, trafo, motor, ups, plc, akü, röle gibi cihazların bakımları zaman içerisinde aksatmadan periyodik olarak yapılmalıdır. Çünkü sistem bu cihazlar vasıtasıyla kalitesini korumaktadır.              

Kesir' de Röle Pano Üretimi;

Kesir Mühendislik olarak Türkiye' nin sayılı otomasyon panosu, ag pano, og pano, PLC pano, kompanzasyon panosu, elektrik pano imalatı ve pano montajı yapan pano firmalarından biriyiz. İşimizin sırrı kaliteli işçilik, zamanında teslimat, kalite belgelerimiz ve referanslarımızdır.

İmal edilen panoların hem Türkiye hem de yurtdışı ülkelere satışları yapılmaktadır.

 

Örnek Pano Dizayn ve İmalat Projelerimize Bizden Haberler sayfamızdan erişebilirsiniz.

Gerçekleştirdiğimiz Projelerimize Referanslarımız sayfamızdan erişebilirsiniz.

Broşürlerimizi  buradan inceleyebilirsiniz.

Pano Dizayn ve İmalat Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçiniz.

KESİR Mühendislik Teklif Ekibi

Proje ve Teklif : teklif@kesir.com.tr