• Kesir Mühendislik

  • Gücümüzü aldığımız Türk ekonomisine, katma değer sağlamayı hedef alırız.

  • Daima "en iyi" olmak, vazgeçilmez hedefimizdir.

  • En önemli birikimimiz, insan kaynağımızdır.

  • Hedefimiz, sürdürülebilir gelişim için kaynak yaratmaktır.

  • Müşterilerimiz için katma değer yaratmak, ihtiyaç ve taleplerine göre kalite ve istikrarla karşılık vermek önceliğimizdir.

  • Etik değerler ve dürüst çalışma ilkelerine uymak vazgeçilmez düsturumuzdur.

OG Switch Panosu

Orta gerilim hücrelerinin koruma ve kontrolünün SCADA'ya entegrasyonunun sağlanması için kullanılan panodur.

PANONUN SİSTEMİNİZ İÇİN ÖNEMİ NEDİR?

Kompleks yapılar üstündeki kontrolümüzü artırmak için uygulamaya alınan elektriksel sistemlerin toplamıdır. Günümüzde bir hayli gelişmiş olan bu paneller firmamız tarafından üretilip müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Güvenilirlik kavramı bizim için son derece önemli olup panolarımızda CE, TSE ve TÜRKAK onayı ile yerine getirmekteyiz. Elektrik Panoları, iş güvenliği, işçi sağlığı ve iş sürecinin kesintisinin kaybı yaşanmadan sorunsuz şekilde sürdürülebilmesi için sistemimizde büyük önem ve yer sahibidir.

Elektrik Panosu Nedir?

Elektrik Panosu, elektriğin tesisat veya binada bulunan sistemlere dağıtım ve iletim aşamalarında kullanılan şalt malzemeleri ve kabloların bir arada kullanıldığı kabindir.

Elektrik Panosu içerisinde bulunan; reaktif elektrik sayacı, aktif elektrik sayacı ,elektrik baraları, güç kontaktörleri, kondansatörler, kondansatör kontaktörler, ölçü aletleri regler, voltmetre, ampermetre, güç rölesi, kontrol rölesi, elektrik sigortası, elektrikle çalışan araçların kontrol ve komuta düğmeleri, sinyal lambası, ekran vb. parçalarının hepsinin bağlantısının yapıldığı imalat bölümümüzdür. Diğer pano firmalarından bizi ayıran özeliğimiz işçiliği ve malzeme kalitesini en üst seviyede tutmamız ve bunun sonucunda benzersiz işler ortaya çıkarmamızdır.

Kendi üretimimiz ile müşteri istekleri doğrultusunda üretim yapan Türkiye' deki en kapsamlı elektrik pano montaj firmalarından ilk tercih edileniz.

KESİR' de Endüstriyel Pano Dizayn ve Pano İmalat

KESİR Mühendislik Pano Bölümü; 2007 yılından itibaren "Alçak Gerilim Anahtarlama ve Kontrol Düzeni" panolarının üretimi alanında müşterilerine geniş çaplı çözümler sunmaya başlamıştır.

Bugün gelinen noktada 20 yılı aşan mühendislik altyapısının da kattığı tecrübeyle özellikle 380/154/33kV gerilim seviyelerinde trafo merkezlerinde (iletim/dağıtım/adp panosu) ve enerji santrallerinde (Hidroelektrik Santraller, Rüzgar Enerji Santralleri, Termik Santraller vb.) kontrol ve koruma, röle, alçak gerilim güç dağıtımı (AC, DC ve Kompanzasyon Pano), sayaçlar, SCADA/Otomasyon ve RTU çözümleri için Teiaş (ITM) ve özel sektörde müşteri şartnamelerine uygun; aynı zamanda uluslararası standartlara göre tip testlerinden (TSE, IEC) başarıyla geçmiş elektrik pano çeşitleri üretiminde hızlı ve kaliteli işçilik iddiasıyla daha geniş elektrik pano modelleri ile hizmet vermektedir.

Kesir Mühendislik olarak Türkiye' nin sayılı otomasyon panosu, adp panosu, ag pano, og pano, PLC pano, kompanzasyon panosu, elektrik pano imalatı, pano montajı, sac pano imalatı ve metal elektrik panosu imalatı yapan pano firmalarından akla ilk geleniz.

 İşimizin sırrı kaliteli işçilik, zamanında teslimat, kalite belgelerimiz ve referanslarımızdır.

İmal edilen elektrik panolarımız hem Türkiye hem de yurtdışı ülkelere en uygun elektrik panosu fiyatı ile satışları yapılmaktadır.

Panonun Sisteminizdeki Önemi Nedir?

İşçi sağlığı ve iş güvenliği bakımından büyük önem taşır. Sistemin çalışma ve işçinin yaşam alanında yüksek performans ve konfor sağlar. Ekipmanlara güvenli bir şekilde çalışma imkanı sağlar. Tesiste, elektrik ile çalışan ekipmanların, kabloların vb. materyallerin dağınık duruşlarını engeller.

Sistemde kullanılan ekipmanların ömrünü uzatır. Oluşabilecek arızalar önleneceği için işletme maliyetlerinde azalma meydana gelir. Oluşabilecek zaman ve üretim kayıpları engellenir. Panonun Periyodik Bakımının Önemi;

Elektrik Pano bakımı oldukça önemlidir. Elektrik panolarının, iş güvenliği, işçi sağlığı ve iş süreçlerinde oluşan sorunlar ile zaman ve kalite sıkıntısına düşmeden sürdürülebilirliğin devam etmesi açısından periyodik bakımlar mutlaka yapılmalıdır.

Elektrik panosu sistemlerin kalbidir. Dolayısıyla sürekli bu alanda uzman kişiler tarafından kontrol altında olmalıdır. Periyodik olarak da ağır bakımlarının aksatılmaması gerekmektedir.

Elektrik sistemindeki eskimiş, yenilenmesi gereken kablo, fan, kontaktör, kondansatör, sigorta, trafo, motor, ups, plc, akü, röle gibi cihazların bakımları zaman içerisinde aksatmadan periyodik olarak yapılmalıdır. Çünkü sistem bu cihazlar vasıtasıyla kalitesini korumaktadır.

Bizde pano imalat firması olarak elektrik pano üretimi esnasında güvenilirliği üst düzeyde olan malzemeler ile iş güvenliği ve işçi sağlığı konusunu desteklemekteyiz.

Kesir' de Pano Üretimi;

Kontrol panosu konusunda üretimi yaptığımız pano çeşitlerimiz;

Akıllı pompa kontrol panosu,

Trifaze pano

Aydınlatma panosu,

Dalgıç pompa kontrol panosu,

Sıva üstü elektrik panosu

Sıva üstü su sayaç panosu

Sıva üstü sayaç panosu

Sıva altı elektrik panosu

EPC akıllı pompa kontrol panosu,

Pompa kontrol panosu,

Röle panosu,

Alçak Gerilim Panosu (ag dağıtım panosu),

Piyano tip pano,

Scada panosu,

Haberleşme panosu,

Otomasyon panosu,

Kontrol panosu,

Kompanzasyon panosu,

Asansör elektrik panosu

Dağıtım panosu,

Tali pano

Trifaze sayaç panosu

Şantiye panosu (şantiye elektrik panosu)

Sayaç panosu,

Dağıtım panosu,

Hidrofor kontrol panosu,

Saha dağıtım panosu,

Tva s01 akıllı pompa kontrol panosu,

Mas daf kontrol panosu,

M531 elektronik kontrol panosu,

Frog akıllı pompa kontrol panosu,

Motor kontrol panosu,

Kompanze pano

Plc kontrol panosu,

Adp panosu,

Ayaklı elektrik panosu ayrıca su geçirmez elektrik panosu

Elektrik kontrol panosu vb elektrik pano çeşitleridir.

 

Örnek Pano Dizayn ve İmalat Projelerimize Bizden Haberler sayfamızdan erişebilirsiniz.

Gerçekleştirdiğimiz Projelerimize Referanslarımız sayfamızdan erişebilirsiniz.

Broşürlerimizi  buradan inceleyebilirsiniz.

Pano Dizayn ve İmalat Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçiniz.

KESİR Mühendislik Teklif Ekibi

Proje ve Teklif : teklif@kesir.com.tr