• Kesir Mühendislik

  • Gücümüzü aldığımız Türk ekonomisine, katma değer sağlamayı hedef alırız.

  • Daima "en iyi" olmak, vazgeçilmez hedefimizdir.

  • En önemli birikimimiz, insan kaynağımızdır.

  • Hedefimiz, sürdürülebilir gelişim için kaynak yaratmaktır.

  • Müşterilerimiz için katma değer yaratmak, ihtiyaç ve taleplerine göre kalite ve istikrarla karşılık vermek önceliğimizdir.

  • Etik değerler ve dürüst çalışma ilkelerine uymak vazgeçilmez düsturumuzdur.

Deney Laboratuvarı

Kesir Deney Laboratuvarı Türkiye'deki ilk  uluslararası akreditasyona sahip yağ analiz laboratuvarıdır.

20 yıllık Kesir tecrübesi ışığında hizmet veren Kesir Deney Laboratuvarı, trafo yağlarında; elektriksel, fiziksel, kimyasal testler ve çözünmüş gaz analizleri konularının yanı sıra trafolarda elektriksel testler konusunda da faaliyet göstermektedir.

Kesir Deney Laboratuvarı, TS EN/ISO 17025 Standardının gerekliliklerini yerine getiren ve kalite sistemini sürekli iyileştiren, müşteri odaklılık ilkesinden ödün vermeden çalışan, tarafsızlık ve hizmetin kalitesini en üst düzeyde tutan bir laboratuvar olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Kesir Deney Laboratuvarı, numune alma işleminden, analizleri gerçekleştirme ve raporlama aşamasına kadar konusunda uzman ve deneyimli bir kadro ile çalışmaktadır.

 

Trafo Yağları

İnsan sıhhatinin takibinde kan analizleri ne kadar yol göstericiyse trafo seyrinin takibinde elektriksel, fiziksel, kimyasal testler ve çözünmüş gaz analizleri o kadar yol göstericidir.

Trafolarda yalıtımı sağlayan ve soğutma görevini üstlenen madeni yağlar zamanla gerek trafonun aktif elemanları arasında çeşitli sebeplere dayanan deşarj sonucu, gerekse yüke bağlı ısı farklılıklarından kaynaklanan hava alışverişi sonucu kimyasal olarak bozulurlar.