• Kesir Mühendislik

 • Gücümüzü aldığımız Türk ekonomisine, katma değer sağlamayı hedef alırız.

 • Daima "en iyi" olmak, vazgeçilmez hedefimizdir.

 • En önemli birikimimiz, insan kaynağımızdır.

 • Hedefimiz, sürdürülebilir gelişim için kaynak yaratmaktır.

 • Müşterilerimiz için katma değer yaratmak, ihtiyaç ve taleplerine göre kalite ve istikrarla karşılık vermek önceliğimizdir.

 • Etik değerler ve dürüst çalışma ilkelerine uymak vazgeçilmez düsturumuzdur.

 

iot-cozumleri-nesnelerin-interneti-iot-yazilim-ve-donanim-hizmetleri-sistem-entegrasyonu2.jpg

 

IoT Çözümleri 

IoT (The Internet of things); Nesnelerin İnternetine hayat veren KESİR, sunduğu güvenilir ve benzersiz altyapısı sayesinde işletmelerinizi dijital çağın sınırları içerisine taşıyor. Sahip olduğumuz sağlam altyapı ile kurduğumuz IoT Bağlantısı gelişen teknoloji sayesinde kablosuz ağlar veya kablosuz sensör ağları ile son derece hızlı bir şekilde sisteminize entegre edilebiliyor. IoT Ağı ile işletmenize yönelik güçlü, benzersiz ve yüksek güvenlikli bağlantı kurabiliyor, izle-raporla-yönet döngüsü ile optimum verimlilik minimum maliyet sağlıyor.

Iot Çözümü Uygulamaları

İşletmenizin Verimliliğini Optimize Edin 

Bağlantınız ile uzaktan verimlilik analizleri yapabilir, gerekir ise uzaktan kontrol sağlayabilirsiniz. İşletmenize IoT sistemini entegre ederek ayrıca verilerinizi ayıklayabilir, işleyebilir, taşıyabilirsiniz. Sisteminize bağlı sensörler sayesinde işlemek istediğiniz kadarıyla verilerinizi raporlayabilirsiniz. Konum, performans, durum veya çevresel etmenleri izleyerek kritik noktaları yakalayabilir, optimizasyonlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulamalar ile mevcut sisteminizden en verimli şekilde fayda sağlamış olursunuz.

Uzaktan Müdahale Sağlayın

IoT ani gelişebilecek güvenli olmayan durumları sensörler sayesinde izleyebilir, sizi uyarabilir. Anlık olarak sisteminize uygun olmayan koşulları gözden geçirip durum kritiği yapabilir, müdahale edebilir, sisteminizi koruma altına alabilirsiniz. Tahmine dayalı özellikler sayesinde hizmet sağlayıcılar geleneksel reaktif ve planlanmış bakım iş modelini kullanmak yerine veri ve analiz süreçlerini kullanarak sorunları kritik duruma gelmeden tanımlayabilirsiniz. Bilginin yanı sıra cihazları buluta bağlayarak elde edilen ve kayıpları veya malzeme kullanımını azaltarak maliyetleri düşürme, operasyonel ve mekanik süreçleri geliştirme veya güvenilir gerçek zamanlı verilerle yeni iş kolları oluşturma sayesinde işinizi dönüştürebilen güçlü ve anlık içgörüler elde etmenizi sağlar.

Karar verme sürecinizi kısaltarak en sağlıklı şekilde zaman kaybetmeden sisteminize ulaşarak yön verebilir, gerekli iyileştirmeleri yapabilirsiniz böylece iş süreçlerinizin her anında kontrol sizde olacaktır.

Üretim Verimliliğinizi Artırın

IoT izleme sistemi sayesinde verimliliği düşüren performans sorunlarını belirleyerek süreçlerinizi iyileştirebilirsiniz.

Ürün tamamlanmadan önce standarda uygun olmayan malzemeleri, parçaları veya hataları ortadan kaldırabilir, ürünlerinizin geliştirilme ve bakım süreçlerini basitleştirebilirsiniz. Tasarım, üretim ve güvenilirlik alanlarında ilerleme sağlamak için ürünlerin performansını izleyebilir, iş akışının sağlıklı olup olmadığına karar verebilirsiniz.

KESİR'in IoT Çözümleri ile Size Sunduğu Avantajlar

 • Genel iş süreçlerini uzaktan izleyebilir, müdahale edebilirsiniz,
 • Yeni iş modellerini sisteminize entegre edebilir durum raporu alabilirsiniz
 • Karar sürelerini kısaltıp verimliliğinizi arttırabilirsiniz
 • Çalışan verimliliğini arttırıp performanslarını optimum düzeyde tutabilirsiniz
 • Zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz