• Kesir Mühendislik

  • Gücümüzü aldığımız Türk ekonomisine, katma değer sağlamayı hedef alırız.

  • Daima "en iyi" olmak, vazgeçilmez hedefimizdir.

  • En önemli birikimimiz, insan kaynağımızdır.

  • Hedefimiz, sürdürülebilir gelişim için kaynak yaratmaktır.

  • Müşterilerimiz için katma değer yaratmak, ihtiyaç ve taleplerine göre kalite ve istikrarla karşılık vermek önceliğimizdir.

  • Etik değerler ve dürüst çalışma ilkelerine uymak vazgeçilmez düsturumuzdur.

 

Cambridge Sensotec Pdf Dosyası için Tıklayınız

Firmamız KESİR bünyesinde Cambridge Sensotec ürünlerinin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. İngiltere'de bulunan Cambridge Sensotec, 2000 yılında kuruldu. O tarihten bu yana geniş deneyim ve bilgilerini kullanarak SF6 kullanılan cihaz, ekipmanlardaki SF6 gazının kalitesinin kontrol edilmesi için gerekli olan testlerin yapılmasını sağlayan cihazlar serisini geliştirdi.

Çeşitli servis ve destek seçenekleri mevcuttur. Düzenli kalibrasyon, gaz analiz cihazının ölçüm, güvenilirlik ve tekrarlana bilirliğini önemli ölçüde artırır. Rapidox gaz analiz cihazlarını doğru ve verimli bir şekilde kalibre etmek için tasarlanmış, en gelişmiş otomatik kalibrasyon istasyonları aracılığıyla tam bir kalibrasyon hizmeti sağlanmaktadır ve ISO 9001 akreditasyonuna sahiptir. SF6 gazının kalitesinin kontrol edilmesi için yapılan testler de Kyoto Protokolü dikkate alınır ve çevreye hiçbir zarar vermeden işlemini tamamlar.

Cambridge Sensotec, dünya çapında birçok prestijli akademik - araştırma enstitüleriyle ve enerji sektöründe birçok şirketle birlikte çalışmıştır.
 

Rapidox SF6100 Pdf Dosyası için Tıklayınız

Rapidox SF₆ 6100 Pump Back, orta ve yüksek voltajlı gaz yalıtımlı elektrikli ekipmanlarda SF₆ kalitesini kontrol etmek ve izlemek için tasarlanmış en yeni tam otomatik gaz analizörleridir. Özel olarak seçilmiş sensörler aracılığıyla SF₆ gazının saflığı ölçülürken olağanüstü doğruluk ve kararlılık sağlanır.

Rapidox SF₆ 6100 Pump Back bağlandıktan sonra otomatik veya manuel olarak otomatik gaz giriş basıncı algılama işleviyle elektrikli ekipmandan gaz numunesi alır. Bir vakumlu temizleme döngüsü ve gaz depolama sistemi, gaz örneğini hiçbir havanın kirletmemesini ve test süresi boyunca hiçbir SF₆ gazının kaçmamasını sağlar.

Dahili numune bölmesindeki SF₆ gaz basıncı analizör tarafından kaydedilir ve günlüğe kaydedilir. Ölçülen tüm gazlar, kararlı bir okuma elde etmek için gereken yalnızca birkaç dakika ile eş zamanlı olarak analiz edilir ve veriler kaydedilir. Ayrı bir lityum pil güç kaynağına sahip güçlü bir 10 bar kompresör daha sonra gazı yüksek basınçta elektrikli ekipmana geri döndürür.