• Kesir Mühendislik

  • Gücümüzü aldığımız Türk ekonomisine, katma değer sağlamayı hedef alırız.

  • Daima "en iyi" olmak, vazgeçilmez hedefimizdir.

  • En önemli birikimimiz, insan kaynağımızdır.

  • Hedefimiz, sürdürülebilir gelişim için kaynak yaratmaktır.

  • Müşterilerimiz için katma değer yaratmak, ihtiyaç ve taleplerine göre kalite ve istikrarla karşılık vermek önceliğimizdir.

  • Etik değerler ve dürüst çalışma ilkelerine uymak vazgeçilmez düsturumuzdur.


 

Qualitrol Pdf Dosyası için Tıklayınız

Qualitrol'ün amacı, dünyanın enerji şebekesine güvenilir güç sağlamak için izleme ekipmanı sağlamaktır. 1945 yılında kurulan Qualitrol, talep üzerine ve bireysel müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilmiş binlerce ürün üretir. Enerji üretimi, iletimi ve dağıtımı genelinde kısmi deşarj izleme, varlık koruma ekipmanı ve bilgi ürünlerinde en büyük ve en güvenilir küresel liderlerdir. Kanada, Çin, Hindistan, İrlanda, İsveç, Birleşik Arap Emirlikleri ve Amerika Birleşik Devletleri dahil dünya çapında 7 ofiste 93'ten fazla ülkeye hizmet veriyoruz. ​Müşterilerimizin dünya çapında "ışıkları açık tutmasına" olanak tanıyan donanım ve yazılım araçlarını sağlamaktadırlar.

 

Serveron Pdf Dosyası için Tıklayınız

Trafolarda oluşan hata ve arızaların temel kaynağını kritik gazlardır oluşturur. Bu kritik gazların takibi trafonun verimli ve uzun ömürlü çalışmasını sağlar.

Amerika merkezli Serveron firması, sektöre bulduğu Duval Üçgeni methodu ile yönveren Michal Duval'in öncülüğünde trafoların online DGA (Çözülmüş Gaz Analizi) takibini yapan çözümler sunuyoruz.

Uyguladıkları teknoloji ile laboratuvar kullanılan yöntemin aynısı online olarak, numunenin alınması, taşınması, geçen süre gibi dış etkenlerden bağımsız olarak kullanıcının belirlediği süre aralıklarında test edip bağlı olduğu sisteme iletiyor.

Kullanıcı dostu software sistemi ile bu veriler IEEE ve IEC standartlarında belirlenen analiz yöntemleri ile (Rogers Ratio, Duval Triangle, Dornenberg RAtios, TOAN, vb.) sonuçları kullanıcıya sunuyor. Bununla birlikte kullanıcıların belirlediği oranlarda ve/veya aralıklarda alarm oluşturulabiliyor.

 

Hathaway Pdf Dosyası için Tıklayınız

Üretim santralleri ve şalt merkezlerini kapsamlı bir şekilde tek bir sistem üzerinden izlemesi yapar.

 

DMS Pdf Dosyası için Tıklayınız

GIS (Gaz İzoleli  Şalt Merkezleri) tamamen kapalı ve yüksek maliyetli sistemlerdir. Tamamen kapalı sistemler oldukları için oluşamaya başlayan herhangi bir hata ve arızanın görsel olarak da takip edilmesi nerdeyse imkânsızdır.

İzolesi SF6 gazı ile sağlanan sistemlerde takip edilmesi gereken en önemli faktör ise PD (Kısmi Deşarj)'dir.  Herhangi bir izolasyon hatasında, gevşek bağlantıda ve işçilik hatasında baralardan geçen elektrik yön değiştirmeye-atlama meyinlidir. Buda zamanla tamamen GIS'in yanmasına ve/veya arıza vermesine sebep olur.

DMS firması GIS'lerin online olarak takibini yapıp oluşabilecek hataların önceden haber verilmesine ve müdahale edilmesine olana sağlar. Böylelikle kullanıcıları hem sistemi kaybetmelerinden hem de üretim kaybından oluşacak zararlardan korur.
 

AKM Pdf Dosyası için Tıklayınız

Trafo zati koruma aksesuarları ile en küçük trafolardan en büyük trafolara kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Trafoların takip edilmesi gereken en önemli parametrelerden olan sıcaklık ve basınç kontrolünü kullanıcıya sunulan 100'lerce seçenek arasından seçilip kullanılabiliyor.
 

Neoptix Pdf Dosyası için Tıklayınız

Bir Qualitrol firması olan Neoptix, trafo sıcaklığının izlemesi için fiber optik sensörler üretmektedir.

Verdiği anlık değerler ile TEİAŞ ve birçok özel kullanıcının tercih ettiği ürünlerdir.