• Kesir Mühendislik

 • Gücümüzü aldığımız Türk ekonomisine, katma değer sağlamayı hedef alırız.

 • Daima "en iyi" olmak, vazgeçilmez hedefimizdir.

 • En önemli birikimimiz, insan kaynağımızdır.

 • Hedefimiz, sürdürülebilir gelişim için kaynak yaratmaktır.

 • Müşterilerimiz için katma değer yaratmak, ihtiyaç ve taleplerine göre kalite ve istikrarla karşılık vermek önceliğimizdir.

 • Etik değerler ve dürüst çalışma ilkelerine uymak vazgeçilmez düsturumuzdur.


 

Orion

Orion Telekom Networks Inc, ABD-Arizona menşeli bir şirkettir. Orion 1999 yılında kurulmuş olup 15 yılı aşkın bir süredir telekomünikasyon alanında çözümler sunmaktadır.Dünya çapında Telekom, Havacılık, SCADA ve diğer çeşitli sektörlerde en iyi, en uygun sistemleriyle müşterilerine ürün ve servis sağlar.

Kesir mühendislik olarak 5 yılı aşkın süredir Orion markasının distribütörlüğünü yapmaktayız. Bu kapsamda Teiaş veya özel sektörün şartnamelerine uygun ürünlerimizle birçok projede hizmet vermiş olup bu alanda destek ve servislerimiz devam etmektedir.

 

1-VCL-TP, TeleProtection Cihazı Pdf Dosyası için Tıklayınız

VCL-TP Teleprotection son derece güvenilir ve kullanıcıya kolaylık sağlayan bir üründür. İki Trafo merkezi arası veya Elektrik santraliyle Şalt sahası arasındaki koruma sistemleri için kullanılır.

VCL-TP Teleprotection cihazı fiber arayüz olarak Multi Mode ve Single Mode seçenekleri vardır. Fiber ara yüz 0-200 km arasını desteklemektedir. IEEE C37.94 standartıyla uyumludur. VCL-TP Teleprotection cihazı fiber arayüz den başka G.703(64Kbps) ve E1(2048Mbps) arayüz seçeneklerini de kullanıcılarına sunar.

Özellikler ve Faydaları

 • Standart 19-inç Rak monte, 2U yüksekliğinde.
 • 8 input ve 8 output kanalı vardır,
 • Otomatik döngü testi yapılır,
 • Kullanıcı tarafından programlanabilir arayüz programı,
 • IEC 60834-1 standartıyla uyumlu,
 • Kısa mesafeler için IEEE C37.94 uyumlu Multi-Mode arayüzü seçeneği,
 • Uzun mesafeler için IEEE C37.94 uyumlu Single-Mode arayüzü seçeneği (≤ 40 KM, ≤ 80 KM, ≤ 120 KM, ≤150 KM, ≤180 KM, ≤200 KM),
 • 64Kbps, G.703 co-directional arayüz seçeneği,
 • 2.048Mbps, E1 arayüz seçeneği,
 • Enerji giriş olarak 24V DC, 48V DC, 110V DC, 220V DC ve 250V DC seçeneklerini sunar.

 

2-VCL-GPS - Reference Series

VCL-GPS Alıcısı özel olarak tasarlanmıştır. Demiryollarında, Havaalanlarında, Telekomünikasyon firmalarından Enerji üretim-dağıtım tesislerinde, yalnızca bir GPS referansına kilitlenmiş yüksek hassasiyetli bir zaman ve frekans senkronizasyonu gerektirmeyen diğer kamu hizmeti veren şirketler tarafından da kullanılabilir.

VCL-GPS Alıcısı G.811 / Stratum 1 kalite standartlarında senkronizasyonu sağlar. GPS alıcısına, entegre bir GPS alıcısı ve yüksek hassasiyetli, düşük gürültülü OCXO / Rubidium osilatörüyle donatılmıştır. Bu da, GPS sinyalinin veya anten hatasının oluşması durumunda yüksek bir kararlılık kalitesi sağlar.

Grandmaster Clocks, IEEE-1588 PTP Sürüm 2'yi destekler, bağlı olduğu ağ ortamı için nanosaniye zaman ve frekans senkronizasyonu sunar. Grandmaster Clocks, yalnızca PTP şebekeleri için yüksek hassasiyetli bir senkronizasyon kaynağı sağlamakla kalmıyor ayrıca ToD (Time of Day) ve Frekans Senkronizasyonu da sağlıyor. Desteklenen seçenekler IRIG-B, 1 PPS, NMEA, 1/5 / 10MHz, 2.048MHz, 2.048Mbits saat çıkışları içerir. OCXO ve Rubidium Holdover Clock seçenekleri mevcuttur.

Bu seride bulunan ürünlerin bilgisi aşağıdaki gibidir;
 

NTP Server - VCL-2156 Pdf Dosyası için Tıklayınız

Rapidox SF₆ 6100 Pump Back, orta ve yüksek voltajlı gaz yalıtımlı elektrikli ekipmanlarda SF₆ kalitesini kontrol etmek ve izlemek için tasarlanmış en yeni tam otomatik gaz analizörleridir. Özel olarak seçilmiş sensörler aracılığıyla SF₆ gazının saflığı ölçülürken olağanüstü doğruluk ve kararlılık sağlanır.
 

VCL-GPS-2145 GPS Pdf Dosyası için Tıklayınız

VCL-2145 (VCL-GPS-2145), IEEE-1588v2 Grandmaster ve NTP Sunuculu GPS Birincil Referans Saati, yüksek hassasiyetli çoklu hizmet, zaman ve frekans senkronizasyonudur ITU-T, G.811 Birincil sağlamak için kullanılabilecek çözüm Bir GPS kaynağına da referans verilen Referans Saatler birden çok saat arasında günün saatini ve frekansı senkronize etmek için ağdır. VCL-2145 (VCL-GPS-2145) Alıcısı ayrıca tümleşik, yüksek bant genişliğine sahip bir NTP Sunucu motoruna sahiptir. Saniyede 7200'e kadar NTP isteğini işleyebilir. çoklu IRIG-B Çıkışları ayrıca yerel saati senkronize etmek için sağlanır (zaman- gün) merkezi bir zamanlama kaynağına birimleri ve RTU'ları nanosaniye doğruluğuyla görüntüleyin.
 

VCL-GPS-2145-D Pdf Dosyası için Tıklayınız

VCL-2145 (VCL-2145-D), seçilen bir kullanıcıya kilitlenen ITU-T G.811 Birincil Senkronizasyon Frekans Referansları sağlayan yüksek performanslı, yüksek güvenilirliğe sahip bir GPS / GNSS Birincil Referans Saati ve IEEE-1588v2 PTP Grandmaster'ı ve uydu kaynağıdır VCL-2145 (VCL-2145-D) Uydu Alıcısı ayrıca saniyede 4500'e kadar NTP isteğini işleyebilen entegre, yüksek bant genişliğine sahip bir NTP Sunucu motoruna sahiptir. Yerel saat (günün saati) görüntüleme birimlerinin yanı sıra RTU'ları merkezi bir zamanlama kaynağına nanosaniye doğruluğu ile senkronize etmek için çoklu IRIG-B Çıkışları da sağlanmıştır. VCL-2145 (VCL-2145-D), Birincil Referans (PRC) Saati, 2G, 3G, HetNet ve LTE mobil telekomünikasyon ağlarının yanı sıra ana taşıyıcı kablolu SDH / SONET ve Senkron Ethernet ağlarının frekans senkronizasyonu için özel olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda Demiryolları, Havaalanları (ve hava trafik kontrolü), Enerji üretim ve dağıtım şirketleri ve yalnızca bir GPS Referansına kilitlenmiş son derece hassas G.811 frekans senkronizasyonuna ihtiyaç duymayan, aynı zamanda doğru bir ağlarında günün saati referanslı ağlardır.
 

VCL-GPS-2145-LC Pdf Dosyası için Tıklayınız

VCL-2145-LC (VCL-GPS-2145) IEC CE FCC , GPS Birincil Referans Saati, bir GPS kaynağına referans verilen ITU-T, G.811 Birincil Referans Saatlerini sağlamak için kullanılabilen yüksek hassasiyetli bir frekans senkronizasyon çözümüdür. VCL-2145-LC (VCL-GPS-2145), GPS Birincil Referans (PRC) Saati, 2G, 3G, HetNet ve LTE mobil telekomünikasyon ağlarının yanı sıra ana taşıyıcı kablolu SDH / SONET ve Senkronize frekans senkronizasyonu için özel olarak tasarlanmıştır. Ethernet ağları. Ayrıca, aGPSReference'a kilitlenmiş son derece hassas bir G.811 frekans senkronizasyonuna ihtiyaç duyan Demiryolları, Havaalanları (ve hava trafik kontrolü), Enerji üretim ve dağıtım şirketleri ve diğer Kamu Hizmeti şirketleri tarafından da kullanılabilir. VCL-2145-LC (VCL-GPS-2145), birden fazla G.811 / Stratum 1 kalitesinde frekans çıkışı sağlamak için bir GPS referansına kilitlenir. VCL-2145-LC ayrıca, GPS sinyalinin kullanılamaması veya GPS anten arızası durumunda bir Ağ SSU'su için tipik olan, yüksek kararlılık, ITU-T G.812 uyumlu tutma saati sağlayan son derece hassas, düşük gürültülü OCXO/ Rubidyum osilatörü ile donatılmıştır.