• Kesir Mühendislik

 • Gücümüzü aldığımız Türk ekonomisine, katma değer sağlamayı hedef alırız.

 • Daima "en iyi" olmak, vazgeçilmez hedefimizdir.

 • En önemli birikimimiz, insan kaynağımızdır.

 • Hedefimiz, sürdürülebilir gelişim için kaynak yaratmaktır.

 • Müşterilerimiz için katma değer yaratmak, ihtiyaç ve taleplerine göre kalite ve istikrarla karşılık vermek önceliğimizdir.

 • Etik değerler ve dürüst çalışma ilkelerine uymak vazgeçilmez düsturumuzdur.

 

 

Kehui Pdf Dosyası için Tıklayınız

1991 Yılında büyük bir ABD kuruluşuyla ortak girişimcilik olarak kurulan Kehui 2005 yılında bağımsız bir şirket haline geldi. Asya, Avrupa ve Amerika'nın en iyi uzmanlıklarından yararlanarak kablo ve iletim hattı arıza tespit cihazları geliştiren Kehui ardından GPS senkronizasyonu, uzak terminal birimleri ve SCADA sistemleri dahil olmak üzere çok çeşitli elektrik dağıtım otomasyon ekipmanı üretti. Trafo merkezi dijital arıza kayıt cihazları ve T&D ekipman katalogları da geliştiren Kehui enerji sektöründe başarıyla ilerledi.
 

FTR-100 Pdf Dosyası için Tıklayınız

Güç sistemi dijital arıza kayıt cihazları(DFR), bir bozulma meydana geldiğinde arıza öncesi ve arıza sonrası elektrik miktarlarını otomatik ve doğru bir şekilde kaydeder. Dalga biçimlerinin ve olayların analizi yoluyla, bozulmanın arkasındaki neden belirlenebilir ve korumanın doğru çalıştığı doğrulanabilir. FTR-100 güç sistemi kayıt cihazı, birincil ekipmanın geçici, sabit durum ve sürekli kaydını sağlar ve hem konvensiyonel hem de dijital trafo merkezlerine uygulanabilir.

İlkinde, kayıt cihazı birincil ekipmandan AC/DC analog miktarlarının ve dijital durumun geçici, sabit durum ve sürekli kaydını gerçekleştirir. Ünite, normal koşullar altında 7 günlük veri depolar, ancak çok çeşitli tetikleme koşulları tetikleme olayından önce ve sonra 5,5s'ye kadar veri depolamasına izin verecektir.

Cihaz ayrıca hem işlem veri yolu hem de istasyon veri yolu seviyesinde IEC61850 standartını destekler. Bu tür dijital alt istasyonlarda, veri yolundaki Örnek Değerleri (SV) ve GOOSE mesajlarını ve ayrıca istasyon veriyolundaki MMS mesajlarını izler, yakalar ve kaydeder. Anormallik için mesajın bütünlüğünü kontrol eder ve hata raporlaması gerçekleştirir. SV ve GOOSE mesajları ile trafo merkezi içerisindeki analog miktar ve kesici durum bilgilerinin izlenmesini sağlar.


T-P22 ve T-P23 Pdf Dosyası için Tıklayınız

Kehui T-P22 ve T-P23, her türlü alçak gerilim kablo arızasını, özellikle de zor ve zahmetli geçici ve aralıklı arızaları bulmak için tasarlanmıştır. Dallanmış kablolar için özellikle uygundur. İki cihaz arasındaki fark, T-P22'nin üç voltaj kanalına ek olarak bir akım kanalına daha sahip olmasıdır. Bu, akım akışının yönünü tespit etmekte yararlı olmaktadır.
 

 • Uzaktan kontrol edebilir TDR ve Bozulma Kaydedici özellikle düşük voltaj enerji kablolarındaki bozulmayı saptamak için geliştirilmiştir.
 • Kalıcı, aralıklı ve geçici arızaları bulmaktadır.
 • Büyük akımlardaki enerji kabloları testlerine güvenli bağlantı sağlamaktadır.
 • Bilgisayar veya Android cihaz ile Bluetooth bağlantısı aracılığıyla sorgulama.
 • Dahili GSM/GPRS modem dünyanın her yerinden kontrol ve sorgulama sağlar.
 • 64 TDR sinyali (30 arıza öncesi ve 34 arıza sonrası) ve 10 döngü AC voltaj dalgasıyla son 20 durumun depolanması.
 • Voltaj bozulmalarından tetiklenmeleri.
 • Ek cihazlarla kullanıldığında 3 fazlı bir voltaj gradyan arıza tespiti sağlar. İki veya daha fazla ünite, yarı eşzamanlı bir Dalga Arıza Tespit olarak kullanılabilmektedir.

   

T-L300 Pdf Dosyası için Tıklayınız

Birçok uygulamada, gömülü elektrik hatlarının konumu hakkında kesin bilgiler önemlidir, bu nedenle temel çalışmaları sırasında bunlardan kaçınılabilir. Planlar bulunuyorsa yardımcı olacaktır ancak hatalı olabilir. T-L300 boruların ve hem canlı hem de ölü kabloların konumunu belirlemenin doğrudan bir yöntemini sağlar. Değişken frekanslı bir vericinin kullanılması, ayrı ana frekans yardımcı programlarından parazit olmadan boruların ve ölü kabloların algılanmasına olanak tanır. Sistem, birkaç kablonun bir arada gruplandığı rota izleme, derinlik ölçümü ve kablo tanımlama için uygundur.
 

 • Boru konumunu ve rotanın soluna veya sağına herhangi bir sapmayı doğrudan görüntüler.
 • Bitişik kablolardan kaynaklanan girişimi önlemek için akım yönü ölçümü yapar.
 • Gerçek zamanlı derinlik ve akım ölçümleri.
 • Güçlü ve hafif arayüz.
 • Yüksek güç iletimi ve yüksek hassasiyetli alıcı.
 • 10 metreden büyük derinlik ölçümü.
 • Doğru konumlandırma ve mesafe ölçümleri için L1 VE L5 sinyallerini kullanan isteğe bağlı Global Navigasyon Uydu Sistemi(GNSS)
 • Test verilerini yerel bir PC veya tablete iletmek için isteğe bağlı Bluetooth iletişim modülü.

   


T-305E Pdf Dosyası için Tıklayınız

T-305E yüksek gerilimdalgalanma jeneratörü, dağıtım kablolarındaki yüksek iç direnç ve parlama arızalarını bulmak için kullanılır. Arıza konumunu önceden belirlemek için bir kablo arıza bulucu ile ve ardından kesin arıza yerini bulmak için bir nokta tespit cihazı ile birlikte çalışır. Darbe akımı yöntemi (ICM) ve ikincil/çoklu darbe yöntemi (SIM/MIM) gibi farklı kablo arıza tespit teknikleri için geçerlidir.

Ekipman, farklı kapasitans ve voltaj seviyeleri elde etmek için değiştirilebilir bir kapasitör bankası, dahili bir voltaj transformatörü ve bir doğrultucudan oluşur. Ünite kapatıldığında, otomatik ve manuel deşarj olanakları, artık kapasitif yükü giderir. Ek toprak algılama devresi, etkin bir toprak bağlantısı yoksa ünitenin çalışmasını engeller. Bu özellikler, güvenlik kilitlemesiyle birlikte güvenli, güvenilir ve kullanımı kolay çalışmayı sağlar.

T-305E ayrıca manyetik alan ve hatalı deşarj ile ilgili ses sinyallerinin algılanması yoluyla noktasal belirlemeyi kolaylaştırmak için tekrarlayan deşarj sağlar.


T-506 Pdf Dosyası için Tıklayınız

T-506, güç kablolarındaki yüksek direnç ve genel parlama arızalarını tespit etmek için yüksek voltaj dalgalanma jeneratörü ile birlikte kullanılır. Elde tutulan bir sensöre kablosuz olarak bağlanan bir Android cihazda çalışan bir uygulamayı kullanır. Sensör, arızalı kablodan yayılan manyetik ve ses sinyallerini algılar. Çoğu Android tablet kullanılabilse de, önceden programlanmış, sağlamlaştırılmış, askılı bir cihaz Kehui'den temin edilebilir.